ŚWIĘTO KWITNĄCYCH SADÓW 2026

W minioną niedzielę, 24 maja w ramach  obchodów Święta  Kwitnących Sadów, odbyła się uroczysta Msza Święta, celebrowana przez księdza proboszcza Andrzeja Walencika. Eucharystia zgromadziła liczne grono lokalnych producentów owoców, przedstawicieli władz samorządowych oraz mieszkańców. Zebrani w świątyni prosili o urodzaj, ochronę upraw przed przymrozkami i gradobiciem oraz zdrowie dla wszystkich pracujących w sadownictwie.Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy wydarzenia przeszli w barwnym korowodzie na plac, gdzie odbyła się oficjalna część Święta Sadów.