ŚWIĘTO SADÓW 2024

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz obchodów Święta Sadów w józefowskim zagłębiu sadowniczym i ogrodniczym rozpoczęła uroczysta Msza św. w intencji sadowników, której przewodniczył ks.Andrzej Walencik z udziałem : księdza Marka Romańskiego, księdza Mirosława Bieleckiego i księdza Marka Janusa.

We wspólnej modlitwie wraz z zgromadzonymi sadownikami, ogrodnikami i rolnikami uczestniczyli : Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i przedstawiciele Rady Powiatu , władze samorządowe na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Józefów nad Wisła Pawłem Grabkiem,przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy jednostek Gminy Józefów nad Wisłą, przedstawiciele sąsiednich gmin, instytucji związanych z rolnictwem i poczty sztandarowe: Związku Sadowników Polskich, szkół i Ochotniczych Straży Pożarnych.