na  XV Niedzielę Zwykłą
     15.07.2018 r.- 22.07.2018 r.

Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.(Ef 1,17-18)

Czym jest nadzieja naszego powołania? Św. Paweł przekonuje nas o naszym przeznaczeniu do chwały z woli samego Boga. Tym samym zaprzecza naszemu poczuciu niegodności, które karmiąc się rozpamiętywaniem własnych grzechów i braków, odziera nas z nadziei. Apostoł kieruje nasze spojrzenie dalej ku Bogu, który jest od nich większy i który pierwszy z miłości przeznaczył nas dla siebie. Ku Bogu, który już teraz naznaczył nas pieczęcią Ducha Świętego, byśmy z nadzieją dążyli do zjednoczenia z Nim na zawsze.
                   O. Piotr Włodyga OSB, „Oremus” lipiec 2003, s. 52

•  Zapraszam na niedzielne Msze św. o godz. 9.15, 11.30 i 17.00.Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży i wszystkim naszym Gościom życzymy miłego odpoczynku przypominając, by dawali świadectwo swojej wiary poprzez regularną modlitwę, udział w niedzielnej Mszy Św. i przystępowanie do sakramentów.
  • W liturgii Kościoła czcić będziemy: poniedziałek – 16.07 – N.M.P. z Góry Karmel – M.B. Szkaplerznej
  • Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św. Antoniego, naszego patrona. Msza św.  12 sierpnia o godz. 11.30./szczegóły strona główna/
  • W przyszłą niedzielę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa , patrona kierowców, po Mszach św. poświęcimy samochody z modlitwą o błogosławieństwo Boże dla kierowców . Będzie też zbiórka ofiar na misje , jako podziękowanie za Bożą opiekę w czasie jazdy.
  • Zapraszam na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem: „Owocem Ducha jest miłość”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej .
  • 15 lipca po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie ekumeniczne, a w szczególności przebywających i pracujących u nas mieszkańców Ukrainy.
  • W salce katechetycznej można wypożyczać literaturę religijną po Mszy świętej w niedzielę, wtorek i piątek.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

• Dziękuję za sprzątanie świątyni. W tym tygodniu świątynię sprzątają mieszkańcy Józefowa nad Wisłą, ul.Opolska –  8b . Uwaga! Bardzo proszę  przekazywać informacje do księdza proboszcza, czy wyznaczone osoby przyjdą sprzątać.
Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.