na  II Niedzielę Zwykłą
     17.01.2021 r.- 24.01.2021 r.

Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy Chrystusa, łaska i prawda przyszły przez Niego.Aklamacja (J 1,41.17b)

Bóg powołał nas do świętości przez Ducha, który uświęca. Ciało jest dla Pana. Ciało jest świątynią Ducha Świętego. Bóg, który wskrzesił Pana, tą samą mocą wskrzesi nasze ciała w dniu ostatecznym. Wielką ceną zostaliśmy nabyci – drogocenną krwią Chrystusa, abyśmy również w ciele naszym chwalili i wysławiali Boga.Marek Ristau

• Zapraszam na niedzielne Msze Świete o 9.15,11.30,17.00 oraz w sobotę o godz. 17:00 – jest to Msza św. niedzielna; w dni powszednie o godz.17.00.
  • W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.W przyszłą Trzecią Niedzielę Zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy
  • W dniach 18-25 stycznia 2021 obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).
  • Wizyty u osób chorych po uprzednim zgłoszeniu do kancelarii parafialnej.
  • Dzięki modlitwie nasze serca stają się czyste i szlachetne. Czyste serce może widzieć Boga, może mówić do Boga i dostrzegać miłość Boga w innych ludziach”Matka Teresa z Kalkuty. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej lub koronki Bożego Miłosierdzia.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.W ”GOŚCIU NIEDZIELNYM”: szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi. Więcej na ten temat w artykule Bogumiła Łozińskiego: Szczepić się czy nie szczepić?

O tym jak odnaleźć szczęście w prostocie. Więcej na ten temat w artykule Marcina Jakimowicza: Po prostujak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary. Więcej na ten temat w rozmowie z ks. prof. Leszkiem Misiarczykiem: Wytrwaj do końca

W „NIEDZIELI”:Jedność potrzebna jak nigdy dotąd. Odbudować jedność chrześcijan.

Sprawy rodzinne: On wierzący, ona nie. Wierzące dziecko w rodzinie wrogów Kościoła.

• Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Drodzy Goście,  którzy w tym trudnym czasie pandemii składacie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, osobiście oraz na konto bankowe (Nr konta: 24 8729 0000 0000 1283 2000 0010).  „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do sprzątania światyni mieszkanców w wyznaczonej kolejności z Placu Wolności.
  • Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp.Z.Teresiński.Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego