na IV Niedzielę Wielkanocną
     22.04.2018 r.- 29.04.2018 r.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.(J 10, 14)

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.

O. Marek Rojszyk OP, „Oremus” kwiecień 2006, s. 90

•  Zapraszam na niedzielne Msze św. o godz. 9.15, 11.30 i 17.00.Niedziela Dobrego Pasterza  rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.  Prośmy w codziennej modlitwie o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.Dziękujmy Bogu za wszystkich biskupów, księży, osoby konsekrowane.
  • W liturgii kościoła wspominamy: poniedziałek-św.Wojciecha (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski; środę – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.
  • Poświęcenie pól: Łopoczno- czwartek, godz. 18.00
  • Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św. Antoniego, naszego patrona. Msza św.  13 maja o godz. 11.30./szczegóły strona główna/
  • W salce katechetycznej można wypożyczać literaturę religijną po Mszy świętej w niedzielę, wtorek i piątek.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.W „Gościu Niedzielnym” – Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate – o świętości w świecie współczesnym. Ojciec Jacek Sali czy Duch Święty może zmienić Tradycję w Kościele? W „Niedzieli” – z biskupem Wojtyłą szła do chorych. O beatyfikacji pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej 28 kwietnia w Krakowie-Łagiewnikach. W „Małym Gościu” – dodatek – szablon na laurkę dla mamy.
  • Dziękuję za sprzątanie świątyni. Zapraszam do sprzątania rodziny z Józefowa nad Wisłą, ul.Opolska 33a . Uwaga! Bardzo proszę  przekazywać informacje do księdza proboszcza, czy wyznaczone osoby przyjdą sprzątać.
Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.