na XVII Niedzielę Zwykłą
    25.07.2021 r.- 01.08.2021 r.

Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój. Aklamacja (Łk 7, 16)

Jezus przyszedł, abyśmy mieli życie i to w obfitości. On swoją mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy. Nasz Bóg, Ojciec wszystkich, działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Wszystko, co żyje, niech chwali Pana, bo jest Dobry, a miłosierdzie Jego trwa na wieki! Marek Ristau

• Zapraszam na niedzielne Msze Święte o 9.15,11.30,17.00 ; w dni powszednie o godz.18.00.
  • Obchody liturgiczne Kościoła: poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP; czwartek – wspomnienie św. Marty;w sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • Dzięki modlitwie nasze serca stają się czyste i szlachetne. Czyste serce może widzieć Boga, może mówić do Boga i dostrzegać miłość Boga w innych ludziach” Matka Teresa z Kalkuty. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej lub koronki Bożego Miłosierdzia.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym:
    • Nazywali go „Wojtyłą Afryki” artykuł o kardynale Monsengwo z Konga.
    • Na pielgrzymim szlaku, czyli spotkanie ze św. Kingą i siostrami klaryskami ze Starego Sącza.
  • Natomiast w Niedzieli:
    • Jakubowe camino czyli o polskich drogach św. Jakuba.
    • Kujawska Jerozolima, artykuł o sanktuarium Męki Pańskiej w miejscowości Pakość na Kujawach.
  • Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Drodzy Goście,  którzy w tym trudnym czasie pandemii składacie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, osobiście oraz na konto bankowe (Nr konta: 24 8729 0000 0000 1283 2000 0010).  „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do sprzątania świątyni mieszkańców  w wyznaczonej kolejności.

Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego