na  XV Niedzielę zwykłą
     14.07.2019 r.-21.07.2019 r.

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.Aklamacja (J 13,34)

Czasem zatrzymujemy się, zadając sobie pytania, kim jest Bóg, jaki jest sens naszego życia i istnienia świata. Zagłębiamy się w filozoficzne dywagacje i w końcu dochodzimy do wniosku, że czujemy się w tym wszystkim zagubieni. Tymczasem mamy być ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.Joanna Woroniecka-Gucza, „Oremus” lipiec 2007, s. 74

• Zapraszam na Msze Święte: niedziela godz.9.15,11.30,17.00; w dzień powszedni godz. 18.00.
  • Obchody liturgiczne Kościoła:w poniedziałek – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  • W przyszłą niedzielę  rozpocznie się XX Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem:  „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Modlić się będziemy w intencji kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar do puszek w ramach Akcji MIVA Polska – 1 grosz za kilometr szczęśliwej jazdy – na zakup środków lokomocji dla  polskich misjonarzy.
  • Zapraszam na 41. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św. Antoniego, naszego patrona. Msza św.  11 sierpnia o godz. 11.30./szczegóły strona główna/
  • W salce katechetycznej można wypożyczać literaturę religijną po Mszy świętej w niedzielę, wtorek i piątek.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.W „Gościu Niedzielnym” – o tym, czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa. Rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce. W „Niedzieli” – nasze dziecko nie chce chodzić do kościoła. Wychowali swe latorośle jak umieli, przynieśli do chrztu, przygotowali do I Komunii św., do bierzmowania – oto nagle słyszą „jestem niewierzący”. Co zrobić w takiej sytuacji?

• Dziękuję za sprzątanie świątyni. Zapraszam do sprzątania w tym tygodniu mieszkańców Józefowa nad Wisłą, w dalszej kolejności. Uwaga! Bardzo proszę  przekazywać informacje do księdza proboszcza, czy wyznaczone osoby przyjdą sprzątać.

Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.