na  XXIX Niedzielę Zwykłą
     18.10.2020 r.- 25.10.2020 r.

Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.Aklamacja (Flp 2, 15d. 16a)

Idąc za Jezusem, naśladując Go, będziemy tak jak On śledzeni, szykanowani, prześladowani, odrzucani… Ale wtedy mamy radować się i weselić, bo nasza nagroda wielka jest w niebie. Wierzący w Pana, bez względu na cenę kierują się prawdą, która jest w Nim i nie oglądają się na człowieka, bo w Chrystusie nie znamy już nikogo według ciała i na nikim nam nie zależy. Oddajemy światu to, co należy do życia na tym świecie, a jako własność Chrystusa, oddajemy Bogu to, co należy do Boga.M.Ristau

• Zapraszam na Msze Święte niedzielne  sprawowane o 9.15,11.30,17.00 oraz w sobotę o godz. 18:00 – jest to Msza św. niedzielna; w dni powszednie o godz.18.00.
  • W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi pandemii z dniem 17 października w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwach        osób.
  • Obchody liturgiczne Kościoła:we wtorek – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona diecezji; w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  • Zbliża się listopad, czas pamięci o naszych zmarłych. Zmarli nie mogą sobie sami pomóc, stąd też oczekują naszego wstawiennictwa u Boga. Jedną z form modlitewnych są wypominki, a także Msze św. zamawiane w intencjach zmarłych. Proszę o czytelne ich wypełnienie i złożenie w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę, 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty – jest to dzień patronalny Służby Zdrowia, stąd wszystkim lekarzom i pielęgniarkom składamy podziękowanie za troskę o nasze zdrowie, szczególnie w trudnym czasie pandemii i równocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Łukasza
  • Dzięki modlitwie nasze serca stają się czyste i szlachetne. Czyste serce może widzieć Boga, może mówić do Boga i dostrzegać miłość Boga w innych ludziach”Matka Teresa z Kalkuty. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej lub koronki Bożego Miłosierdzia.
  • Rozpoczeliśmy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę  po Mszy Św. o godz.11.30. Serdecznie zapraszamy
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.W „GOŚCIU NIEDZIELNYM”:

„Pandemia odsiała przede wszystkim tych ludzi, którzy przychodzili do kościoła kulturowo, zwyczajowo, z rozpędu”. O budowaniu wspólnoty parafialnej, jej zadaniach ewangelizacyjnych oraz najważniejszym wyzwaniu duszpasterskim mówi ks. Wiesław Kamiński. Parafia nie może być ideałem

Za bardzo skupiamy się na formie, zapominając czym Komunia tak naprawdę jest oraz że nie ma Komunii bez Eucharystii. Rozmowa z o. Dominikiem Jurczakiem o przyjmowaniu Komunii na rękę oraz przeroście formy nad treścią. Nie ma Komunii bez jedności

W „NIEDZIELI”

Jan Paweł II wyprzedził swój czas. Wypracowana przez  niego teologia ciała stała się pogłębioną, całościową i wypróbowaną odpowiedzią na obserwowany obecnie kryzys tożsamości w sferze ludzkiej płciowości i seksualności. Czy przestaliśmy rozumieć nauczanie św. Jana Pawła II?

• Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Drodzy Goście,  którzy w tym trudnym czasie pandemii składacie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, osobiście oraz na konto bankowe (Nr konta: 24 8729 0000 0000 1283 2000 0010).  „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do sprzątania światyni mieszkanców w wyznaczonej kolejności.

Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego