na  XIV Niedzielę Zwykłą
     05.07.2020 r.- 12.07.2020 r.

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.(Mt 11,25)

Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy. Czasem, pod wpływem życiowych doświadczeń, wzbraniamy się uznać siebie przed Bogiem za potrzebujących. Próbujemy sami szukać przyczyn i rozwiązań naszych problemów, zamiast zwrócić się do Niego. Jednak aby mogła nastąpić dogłębna zmiana w naszym życiu, potrzebujemy mocy Ducha Świętego, który uzdolni nas do przezwyciężania naszych grzesznych skłonności i ograniczeń. Nie wzbraniajmy przyjść do Jezusa z naszymi ciężarami i potrzebami – On czeka, aby nas pokrzepić.o. Łukasz Kubiak OP, „Oremus” lipiec 2005, s. 15

• Zapraszam na Msze Święte niedzielne  sprawowane o 9.15,11.30,17.00 oraz w sobotę o godz. 18:00 – jest to Msza św. niedzielna; w dni powszednie o godz.18.00.
  • Obchody liturgiczne Kościoła:w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę – święto św. Benedykta , opata, patrona Europy
  • Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św. Antoniego, naszego patrona. Msza św.  12 lipca  o godz. 11.30./szczegóły strona główna/
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.W „GOŚCIU NIEDZIELNYM”:o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów, więcej na ten temat w artykule Marcina Jakimowicza:  „Bracia”o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie więcej na ten temat w artykule Franciszka Kucharczaka: „Zaradź niedowiarstwu!”następny odcinek z cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy”. Tym razem odwiedzimy bazylikę w Leżajsku W „NIEDZIELI”:Zabobony grzech czy głupota – czym są zabobony,? Jak magia wdziera się w życie wierzących? Jak ustrzec się zabobonów?
  • Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Drodzy Goście,  którzy w tym trudnym czasie pandemii składacie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, osobiście oraz na konto bankowe (Nr konta: 24 8729 0000 0000 1283 2000 0010).  „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do sprzątania światyni mieszkańców Wólki Kolczyńskiej w wyznaczonej kolejności.
Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.