na  XVIII Niedzielę Zwykłą
   31.07.2022 r.-07.08.2022 r.

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.Aklamacja (Mt 5,3)

W Chrystusie szukamy tego, co w górze i myślimy o tym, co w górze. W Nim świat jest ukrzyżowany dla nas, a my dla świata. Nasze życie to Chrystus, nadzieja chwały. Z Nim jesteśmy ukryci w Bogu. Ten upadły świat to marność nad marnościami. Czymże jest wszystko, co jest na świecie, wobec odnowienia w Chrystusie… W tym odnowieniu to Chrystus jest wszystkim we wszystkich. Wszystko przeminie, zostanie tylko nowe stworzenie w nowej ziemi i nowym niebie.Marek Ristau

• Zapraszam na niedzielne Msze Święte o 9.15,11.30,17.00 ; w dni powszednie o godz.18.00.
  • W liturgii kościoła wspominamy:  poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła; czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; sobota – święto Przemienienia Pańskiego
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia: w I czwartek  w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.; w I piątek Msza św. o godz.18.wystawienie Najświętszego Sakramentu pół godziny przed mszą; w I sobotę o godz. 9.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • Dzięki modlitwie nasze serca stają się czyste i szlachetne. Czyste serce może widzieć Boga, może mówić do Boga i dostrzegać miłość Boga w innych ludziach” Matka Teresa z Kalkuty. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej lub koronki Bożego Miłosierdzia.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickie.
  • Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Drodzy Goście,  którzy w tym trudnym czasie pandemii składacie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, osobiście oraz na konto bankowe (Nr konta: 24 8729 0000 0000 1283 2000 0010).  „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do sprzątania świątyni mieszkańców  w wyznaczonej kolejności.

Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św. Antoniego