na  V Niedzielę Wielkanocną
     02.05.2021 r.- 09.05.2021 r.

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity. Aklamacja (J 15, 4a. 5b)

Kto zna Pana, przemawia z wielką siłą przekonania w Jego imię. Kto zna Pana, nie tylko miłuje słowem i językiem, ale przede wszystkim czynem i prawdą, zachowując Jego przykazania i czyniąc to, co się Jemu podoba. Wiemy, że bez wiary w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, nie można podobać się Bogu. Nie miłując się wzajemnie tak, jak On nas umiłował, nie można podobać się Bogu. Tylko ten, kto zachowuje Jego przykazania, mieszka w Bogu, a Bóg w nim. Kto nie przynosi owocu w Chrystusie, jest odcięty, wyrzucony i usycha, potem jest wrzucony w ogień i płonie..
Marek Ristau

• Zapraszam na niedzielne Msze Święte o 9.15,11.30,17.00 ; w dni powszednie o godz.18.00.
  • W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi pandemii w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwach 40 osób.Przy zachowaniu:

– w budynkach i innych obiektach kultu religijnego może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni. Osoby zobowiązane są do zakrywania ust i nosa, oraz zachowywania 1,5 m odległości od innych osób,

-na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa.

• Obchody liturgiczne Kościoła: w poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. To także 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prośmy Matkę Bożą Królową Polski, aby wszyscy Polacy byli wierni Bogu i Ojczyźnie, religia nieustannie cieszyła się wolnością, a ojczyzna rozwijała się w pokoju. Niech Maryja będzie Królową nie tylko na Jasnej Górze, ale przede wszystkim  w polskich sercach. Msze św. odprawione będą jak w niedzielę: we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika; czwartek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej
  • Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie w środę 5 maja o godz. 14.00.UWAGA! Nie będzie w tym dniu Mszy Św. o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca maja. W I czwartek w czasie Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w I piątek Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
  • 28 marca w naszym Kościele odbyła się kontrola sanepidu i policji. Przestrzeganie norm epidemiologicznych oceniono bardzo dobrze. Sanepid i policja nie miała żadnych uwag co do bezpieczeństwa w Kościele.
  • Dzięki modlitwie nasze serca stają się czyste i szlachetne. Czyste serce może widzieć Boga, może mówić do Boga i dostrzegać miłość Boga w innych ludziach”Matka Teresa z Kalkuty. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej lub koronki Bożego Miłosierdzia.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM”: warto przeczytać między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu

„NIEDZIELI”: Demokracja potrzebuje  Królowej – Do Maryi jako Królowej zwracamy się głównie w sprawach narodowych. Do Maryi jako Matki w osobistych potrzebach.

• Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Drodzy Goście,  którzy w tym trudnym czasie pandemii składacie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, osobiście oraz na konto bankowe (Nr konta: 24 8729 0000 0000 1283 2000 0010).  „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do sprzątania świątyni mieszkańców Józefowa nad Wisłą w wyznaczonej kolejności.

Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego