na  V Niedzielę Wielkanocną
     19.05.2019 r.-26.05.2019 r.

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Aklamacja (J 13, 34)

Oto czynię wszystko nowe, mówi Siedzący na tronie. Ale świat, w którym żyjemy, wydaje się przerażająco stary. Stare zawiści, nieprzebaczone urazy, zacięte twarze, chytre spojrzenia. Dlatego wciąż trzeba przypominać sobie przykazanie nowe. Włączać się w nowy bieg historii, który rozpoczyna zmartwychwstanie Jezusa, a Duch Święty dopełnia wszelkim uświęceniem (por. IV Modlitwa eucharystyczna). Dlatego prosimy dziś o rozpoznanie prawdziwej wolności.Wojciech Czwichocki OP, „Oremus” maj 2008, s. 13

• Zapraszam na Msze Święte: niedziela godz.9.15,11.30,17.00; w dzień powszedni godz. 18.00.
  • Zapraszam na  nabożeństwa majowe  w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta po Mszy św. o godz.11.30.Zachęcam do śpiewania litanii do Matki Bożej w domach i przy przydrożnych figurkach
  • Obchody liturgiczne Kościoła: w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • 23 maja o godz. 18.30 , czwartek, poświęcenie pól na Kolczynie.
  • Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św. Antoniego, naszego patrona. Msza św.  9 czerwca o godz. 11.30./szczegóły strona główna/
  • W salce katechetycznej można wypożyczać literaturę religijną po Mszy świętej w niedzielę, wtorek i piątek.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.W „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”. Czym się kierować w wyborach do europarlamentu? W „Małym Gościu” –  Dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej? W „Niedzieli” – Chrystus w UE – jakby Boga nie było. Na ile wybory polityczne mają wpływ na obecność chrześcijaństwa w Unii Europejskiej?
  • Dziękuję za sprzątanie świątyni. Zapraszam do sprzątania w tym tygodniu mieszkańców Łopoczna . Uwaga! Bardzo proszę  przekazywać informacje do księdza proboszcza, czy wyznaczone osoby przyjdą sprzątać.
Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.