na XXX Niedzielę Zwykłą
    24.10.2021 r.- 31.10.2021 r.

Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię. Aklamacja (2 Tm 1, 10b)

Jesteśmy zbawieni wielkim zbawieniem w Chrystusie Jezusie. Bóg wyrwał nas z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego, w Którym mamy odpuszczenie grzechów. Królestwo Boże jest teraz wewnątrz nas i pośród nas – sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. Pan odmienił nasz los na zawsze, należymy do tych, których przeznaczył, powołał, usprawiedliwił i obdarzył chwałą. Nasze usta są pełne śmiechu, a język śpiewa z radości. Jakże wielkie rzeczy nam Pan uczynił! Marek Ristau

• Zapraszam na niedzielne Msze Święte o 9.15,11.30,17.00 ; w dni powszednie o godz.18.00.
  • Obchody liturgiczne Kościoław czwartek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  • 1 listopada w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona o godz. 9.15.Na cmentarzu w Rybitwach Msza św. o godz. 12.00.
  • 2 listopada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz.9.15,11.30 i 17.00.
  • Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, przynosimy kwiaty. Jednak najważniejszą formą pamięci o tych którzy odeszli jest jednak modlitwa zanoszona za nich do Boga. W miesiącu listopadzie podczas wieczornej Adoracji będziemy modlić się za zmarłych wyczytując ich imiona w wypominkach. Czytelnie wypełnione karteczki z wypominkami prosimy wrzucać na tacę lub przynosić do kancelarii.
  • Naszym bliskim zmarłym możemy też pomóc zamawiając Mszę św., a w dniach od 1 do 8 listopada także nawiedzając pobożnie cmentarz, aby w ten sposób uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
    Warunki uzyskania odpustu zupełnego to:
    • Stan łaski uświęcającej.
    • Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
    • Przyjęcie Komunii św.
    • Modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  • Dzięki modlitwie nasze serca stają się czyste i szlachetne. Czyste serce może widzieć Boga, może mówić do Boga i dostrzegać miłość Boga w innych ludziach” Matka Teresa z Kalkuty. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej lub koronki Bożego Miłosierdzia.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM”:
    • Historia Jana Pawła I, który wyprzedził swoje czasy i niebawem zostanie ogłoszony błogosławionym
    • Na pielgrzymim szlaku dotrzemy do Toskanii Północy, czyli na Morawy.
  • W „NIEDZIELI”:
    • „Ewangelia wśród latających kul”. O świadectwach polskich misjonarzy w posłudze Ewangelii.
    • „Anioł Stróż” papieża. Wywiad z opiekunem Jana Pawła II w czasie górskich wypraw do doliny Aosty.
  • Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Drodzy Goście,  którzy w tym trudnym czasie pandemii składacie ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, osobiście oraz na konto bankowe (Nr konta: 24 8729 0000 0000 1283 2000 0010).  „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do sprzątania świątyni mieszkańców  w wyznaczonej kolejności.

Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego