na  XXV Niedzielę Zwykłą
     23.09.2018 r.- 30.09.2018 r.

Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.(2 Tes 2, 14)

Kiedy Chrystus mówi Apostołom o czekającej Go męce, oni spierają się, który z nich jest ważniejszy. Pycha czyni z człowieka istotę bardzo słabą, egocentryczną, szukającą wygody, uciekającą od trudu i cierpienia. Jezus uczy, że prawdziwa wielkość człowieka polega na służbie, na oddaniu siebie Bogu. Aby otrzymać tę mądrość zstępującą z góry trzeba trwać na modlitwie i stać się jak dziecko, które bezgranicznie ufa Ojcu.

Anna Lutostańska, „Oremus” wrzesień 2003, s. 84

•  Zapraszam na niedzielne Msze św. o godz. 9.15, 11.30 i 17.00.W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.15 poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom idącym do I komunii.
  • W liturgii Kościoła czcić będziemy: w czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, w sobotę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św. Antoniego, naszego patrona. Msza św.  14 października o godz. 11.30./szczegóły strona główna/
  • W sobotę o 16.30 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9.15 spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.
  • W następny poniedziałek rozpoczyna się październik tradycyjnie poświęcony modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele na pół godziny przed wieczorową Mszą Świętą.
  • W salce katechetycznej można wypożyczać literaturę religijną po Mszy świętej w niedzielę, wtorek i piątek.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.Gość Niedzielny proponuje m.in. art. Druga strona reflektora o tym dlaczego trzeba modlić się za kapłanów oraz O nieprawdziwej historii Kościoła w serialach. Niedziela proponuje art. Dwa oblicza Jezusa Miłosiernego oraz Iść drogą prawdy – spotkanie z Halina Frąckowiak.
  • Dziękuję za sprzątanie świątyni. W tym tygodniu świątynię sprzątają mieszkańcy Józefowa nad Wisłą ,ul.Partyzantów -Pani Jodłowskiej do Państwa Piątek . Uwaga! Bardzo proszę  przekazywać informacje do księdza proboszcza, czy wyznaczone osoby przyjdą sprzątać.
Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.