na  III Niedzielę Wielkiego Postu
     24.03.2019 r.- 31.03.2019 r.

Pan mówi: Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie.(Mt 4, 17)

Nie mów: „Jestem w porządku”, „Są gorsi ode mnie”. Nie trać energii na porównywanie się z innymi. A jeśli wreszcie dochodzisz do wniosku, że nie potrafisz kochać, że wciąż kochasz za mało, że twoje życie nie przynosi owoców miłości, to zwróć się do Chrystusa-Ogrodnika i pozwól, by On się o ciebie zatroszczył. Uwierz, że jeśli „pokornie przyznasz się do przewinień”, zostaniesz od nich przez Chrystusa uwolniony. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy potrzebujemy nawrócenia – metanoi, czyli odnowy w naszym myśleniu. Drogę do niej wskazuje Kościół, który mówi, że post, modlitwa i jałmużna to naprawdę skuteczne lekarstwa na nasze grzechy.O. Przemysław Ciesielski OP & Łukasz Kubiak OP, „Oremus” Wielki Post i Triduum Paschalne 2004, s. 76

• Zapraszam na Msze Święte:niedziela godz.9.15,11.30,17.00; w dzień powszedni godz. 17.00.Dzisiaj w naszej parafii wizytacja kanoniczna i Bierzmowanie.
  • Miesiąc marzec jest  poświęcony czci św. Józefa, opiekuna Jezusa, Oblubieńca Bogarodzicy i Patrona Kościoła Powszechnego i opiekuna Rodzin, a także naszego kościoła i naszego miasta. W swoich modlitwach wypraszajmy potrzebne łaski dla naszej parafii i naszych rodzin odmawiając litanię do św. Józefa.
  • W poniedziałek 25 marca, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o świętość życia dla każdego dziecka poczętego. Msze św. o 9,15 i 17.00 .Duchowa adopcja jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki i jego rodziców. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka oraz rodziców.
  • Nabożeństwa w Wielkim Poście: w piątki droga krzyżowa o godz. 16.30;w niedziele Gorzkie żale po Mszy Św. O godz. 11.30 . Serdecznie zapraszam na te nabożeństwa dzieci, młodzież i dorosłych. Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można pod zwykłymi warunkami dostąpić odpustu zupełnego.
  • Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św. Antoniego, naszego patrona. Msza św.  14 kwietnia o godz. 11.30./szczegóły strona główna/
  • W salce katechetycznej można wypożyczać literaturę religijną po Mszy świętej w niedzielę, wtorek i piątek.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.Temat „Gościa Niedzielnego”- Obrona życia – życie nie dla każdego. Ponadto – Sprzeciw biskupów – LGBT to droga do deprawacji dzieci i młodzieży. W „Niedzieli” Trybunał Miłosierdzia w służbie Kościołowi – czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo przez Internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi. Trzeci odcinek cyklu „Droga Krzyża – wchodzę” – o imperium sługi. Dołączony dodatek: rachunek sumienia, który pomoże przygotować się do spowiedzi.
  • W czasie Wielkiego Postu można przyjść z pomocą ludziom potrzebującym składając ofiary do skarbony  „Jałmużna wielkopostna”, którego celem jest wsparcie ludzi biednych, zepchniętych na margines społeczny, ofiar przemocy oraz pozbawionych nadziei.
  • Dziękuję za sprzątanie świątyni. Zapraszam do sprzątania . Uwaga! Bardzo proszę  przekazywać informacje do księdza proboszcza, czy wyznaczone osoby przyjdą sprzątać.
  • Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły śp. A.Kucharczyk i śp.B. Wylong. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.