Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2022

   „Śmierć zwarła się z życiem i w boju o dziwo,                                         choć poległ Wódz życia,  Króluje dziś żywy .”                                                                                              ( Sekwencja wielkanocna)

                      W tych dniach wojny, niepokoju i zamętu,        kiedy śmierć realnie zagląda w oczy wielu naszych sióstr i braci     pragniemy,    aby na nowo z całą mocą zabrzmiała Dobra Nowina:
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ON JEST PANEM ŻYCIA I ŚMIERCI!   ON JEST PANEM HISTORII!
Niech ta prawda przenika nasze serca i przynagla nas,
abyśmy nieśli Światło Zmartwychwstałego
– światło nowego życia-
wszędzie tam,
gdzie brak nadziei, gdzie lęk przysłania zaufanie,
a miłość jest gaszona popiołem obojętności.
Niech Ten, który zwyciężył świat
czyni nas apostołami swojego Miłosierdzia!
    Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Chrystusa!
                                                            Ks. Andrzej Walencik