Koncert chóru „CANTATA”

Dnia 1 lutego w naszej świątyni gościlismy chór „Cantata” z Opola Lubelskiego.W jego pieknym wykonaniu wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek.A owacje na stojąco, tylko podkresliły,jak koncert został przyjęty przez słuchających. 

Chór „Cantata” powstał w październiku 1993r przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Opolu Lubelskim. Założycielką i pierwszym dyrygentem chóru jest Pani Krystyna Solis. Aktualnie dyrygentem chóru jest Krystyna Piłat- od 8 lat związana z „Cantatą”, jako jej członek, oraz II dyrygent.Chór prezentuje się podczas corocznych obchodów świąt państwowych i kościelnych: Święto Niepodległości, Rocznica Konstytucji 3-go Maja, Jarmark Opolski (Manufaktura Smaków), Inauguracja roku akademickiego filii AR w Opolu Lub., Boże Narodzenie, Wielki Piątek, spotkania opłatkowe. Jesteśmy zapraszani jako oprawa muzyczna uroczystości ślubnych na terenie całego województwa lubelskiego.W repertuarze „Cantaty” znajdują się pieśni kościelne i świeckie, patriotyczne i ludowe, arie operowe oraz standardy muzyczne popularne na całym świecie.