30-lecie kapłaństwa ks. proboszcza Andrzeja Walencika

16 grudnia na Mszy Świętej o godz. 11.30 świętowaliśmy 30-lecie kapłaństwa księdza proboszcza Andrzeja Walencika.

Ks.Twardowski w „Autobiografii” napisał:

„W świecie niewiary próbuje mówić o wierz

w świecie bez nadziei – o nadziei,

w świecie bez miłości- o miłości.”

Księże Proboszczu,

jakie to szczęście spotkać kogoś, kto już to wie,kto już wybrał, kto nasze zwątpienia zamienia w pewność…

Kto wyruszył z nami w podróż w poszukiwanie ziemi obiecanej, rozbudza w nas marzenia, ale jednocześnie wskazuje drogę.

Pasterza, który dba o to byśmy pili ze źródła wody żywej i grzali się w ogniu gorejącego krzewu.

Nauczyciela, który sieje słowo –  mając nadzieję, że wzejdzie plonem stokrotnym.

Kapłana, który łamiąc się z nami ofiarnie chlebem karmi nas do syta.

Człowieka, który każdego dnia troszczy się o to, byśmy stali się solą tej ziemi.

Drogi Księże Proboszczu, w dniu Twojego jubileuszu 30-lecia serdecznie dziękujemy za wspólne budowanie domu na skale, mimo iż piasek przesypuje się w klepsydrze czasu.

Bóg zapłać! Wdzięczni Parafianie.