XV DZIEŃ PAPIESKI:JAN PAWEŁ II-PAPIEŻ RODZINY

W dniu dzisiejszym obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Patron rodziny. Dzieci i młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod kierunkiem pani katechetki Anny Walencik przedstawiła program artystyczny, który przypomniał nam zycie i twórczość naszego Wielkiego Rodaka.

Św. Jan Paweł II bardzo często wypowiadał się na temat rodziny:

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.

Rodzina bierze swój początek w miłości, jaką Stwórca ogarnia stworzony świat.

„Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, ażeby ta szkoła mogła pozostawać sobą. Równocześnie zaś rodzina musi być na tyle silna Bogiem – czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą – że potrafi pozostać ostoja dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń.”

Głosić «wspaniałą nowinę» o rodzinie, która ma swe korzenie w Sercu Boga Stworzyciela, to szlachetna i bardzo istotna misja. Rodzina oparta na małżeństwie jest niezastąpioną instytucją naturalną i podstawowym elementem wspólnego dobra każdego społeczeństwa. Rodzina jest niezastąpiona, a niszcząc ją przynosi się niepowetowane szkody społeczeństwu.”

Jan Paweł II – Watykan 20.11.2004