WIELKI CZWARTEK 2024

Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

Kapłanów Swoich dał nam Bóg, by nas bronili z mocy złego

Aby z ciernistych wiedli dróg, zbłąkane owce wprost do Niego.

Najświętsze Serce ustrzeż ich we wszystkich życia chwilach złych,

Niech czystym sercem służą Ci przez życia swego wszystkich dni.

Księże proboszczu,

życzymy Ci czerpania mocy od Tego, który hojnie rozdaje łaskę gorliwości i zapału w kapłańskiej posłudze. Niech Dobry Pasterz, daje ciągle nowe siły do pracy z ludźmi, których każdego dnia stawia na drodze Twojej kapłańskiej posługi.
 Modlimy się również o tę szczególną łaskę, abyś mógł, jak Najwyższy Kapłan swym wielkim sercem podnosić, rozplątywać to, co powikłane i nieść nadzieję. Niech Twoje szlachetne powołanie i sianie ziaren Prawdy Bożej wszędzie tam, gdzie sprawujesz swą  posługę, przyniesie wiele dobra, rodzi wiarę, nadzieję i miłość.
Niech nie brakuje entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny, a Jezus Chrystus niech będzie dla Ciebie zawsze Źródłem niewyczerpanych darów, abyś całym swym życiem świadczył o swej przynależności do Boga.
Maryja, Matka Chrystusa, Matka Kapłanów niech swą macierzyńską miłością broni, osłania i wyprasza potrzebne łaski.

Szczęść Boże!