Wielki Czwartek 2022

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

Kapłanów Swoich dał nam Bóg, by nas bronili z mocy złego,

Aby z ciernistych wiedli dróg  zbłąkane owce wprost do Niego,

Najświętsze Serce ustrzeż ich we wszystkich życia chwilach złych,

Niech czystym sercem służą Ci przez życia swego wszystkich dni.

Wielki Czwartek jest obchodzony w całym Kościele jako dzień ustanowienia dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Oba wyrastają z męki i śmierci Pana Jezusa Chrystusa, którą podjął dla zbawienia świata w Wielki Piątek. Nim jednak się to stało, wraz ze swoimi uczniami  spożywał uroczyście Paschę. To w jej trakcie wypowiedział słowa: „ to jest Ciało Moje…..to jest Krew moja”. Uobecnieniem tych paschalnych wydarzeń  jest każda Msza Św. jej sprawowanie zostało powierzone biskupom i kapłanom. Pod ich przewodnictwem cały lud chrześcijański, naśladując Jezusa, Najwyższego Kapłana, składa się w nieustannej ofierze chwały i uwielbienia.

Dziś w Wielki Czwartek stajemy w obliczu wielkiej Tajemnicy powołania i wybrania. Pragniemy szczególnie podziękować Chrystusowi za dar Kapłaństwa Księdza Andrzeja Walencika i wszystkich dotychczasowych proboszczów naszej parafii. Chcemy zapewnić o naszej modlitwie i podziękować za trud i pracę duszpasterską.
Księże Andrzeju!
Z okazji Wielkiego Czwartku życzymy niegasnącej miłości do Eucharystii, gorliwości oraz sił potrzebnych do głoszenia Dobrej Nowiny, a także obfitych owoców duszpasterskiej pracy. Oby radość i satysfakcja towarzyszyły Księdzu w każdym dniu posługi kapłańskiej. Niech Bóg obdarza wszelkimi łaskami. Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, wytrwałości w naśladowaniu Jezusa Chrystusa i opieki Matki Bożej. Szczęść  Boże! Parafianie.