Wielki Czwartek 2019

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
Eucharystia to miłość, która staje się służbą. Jest to wspaniała obecność Chrystusa, który pragnie nakarmić każdego człowieka, zwłaszcza zaś najsłabszych, aby uczynić ich zdolnymi do drogi świadectwa pośród trudów świata. Nie tylko. Dając się nam jako pokarm, Jezus zaświadcza, że powinniśmy nauczyć się dzielić z innymi tym pokarmem, aby stał się prawdziwą komunią życia z osobami potrzebującymi. On się nam daje i prosi, abyśmy w Nim trwali, by czynić to samo”.papież Franciszek, 23.03.2016

Kapłanów swoich dał nam Bóg,

by nas bronili z mocy złego.

Aby z ciernistych wiedli dróg

zbłąkane owce wprost do Niego.

Najświętsze Serce, ustrzeż ich

we wszystkich życia chwilach złych.

Niech czystym sercem służą Ci

przez życia swego wszystkie dni.

Drogie Księże Proboszczu  w dniu w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa chcemy  serdecznie podziękować za Opiekę nad nami. Za to, że Twoje pasterzowanie prowadzi nas do Chwały Chrystusowej. Dzięki temu stajemy się Dziećmi Bożymi, to dzięki  Tobie możemy zabrać Jezusa w sercu do domu, to dzięki Tobie możemy się pojednać z Bogiem.

Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie. Dołączamy także z serca płynące życzenia: zdrowia, pokoju w sercu, siły i wytrwałości, pogody ducha i ludzkiej życzliwości. Niech Pan rozpromienia oblicze swe  i obdarzy  Księdza tymi darami Ducha Świętego, których najbardziej Ksiądz potrzebuje aby jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie.

                 Bóg zapłać ! i Szczęść Boże!