Wielki Czwartek 2016

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. Jest to dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy. Św. Jan Maria Vianney napisał:

„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”

Księże Proboszczu Andrzeju,

– dziękujemy , że odpowiedziałeś na głos Chrystusa, który wezwał Cię do pójścia za Nim. Dziękujemy za Twoją pracę w naszej parafii.  Dzięki Tobie – my możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Twojej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy!  Chcemy Księże zapewnić, że  codziennie otaczamy Ciebie  swoją modlitwą, a dziś – w dniu Twojego święta czynimy to w sposób szczególny.

Życzymy, abyś zawsze pozostał wierny Chrystusowi. Niech On obdarza Ciebie tymi łaskami, których potrzebujesz, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, życzliwych ludzi na swej drodze, a także realizacji osobistych pragnień. A przede wszystkim życzymy, abyś wzorem Chrystusa był Dobrym Pasterzem i osiągnął świętość!

Nasze serdeczne życzenia kierujemy także w stronę kapłanów pochodzących z naszej Parafii, a także wszystkich, którzy pełnili kapłańską posługę w naszej parafii.

Szczęść  Boże!