ŚWIĘTO SADÓW 2016

XXXIX Święto Sadów w Józefowie nad Wisłą, rozpoczęła Msza św. w intencji rolników, sadowników i ogrodników odprawiona w naszej świątyni. Eucharystię sprawował ks. proboszcz Andrzej Walencik, a celebrowali Ojciec Mirosław Bielecki i  ks. Wiesław Podlodowski. Msza św. w intencji sadowników i ich rodzin oraz o pomyślność mieszkańców gminy to tradycja. Jej doniosły charakter podkreślił udział sadowników w celebracji ze sztandarem Zarządu ZSRP,jak również homilia wygłoszona przez ks. Krzysztofa Kamińskiego. ”Przynosicie do tej świątyni swoją pracę, swój trud i zmagania o poprawę życia, przynosicie również swoje intencje, intencje swoich rodzin, swoje obawy, czy ziemia za Waszą ciężką pracę wyda owoce. W tą uroczystość Zesłania Ducha Świętego zawierzcie Jemu, bo żyć na co dzień w Duchu Świętym, to pozwolić Bogu dotknąć ran naszych serc. On jest dla nas wszystkich. Nie trzeba być specjalnie wybranym, by zostać przez Niego dotkniętym. Jezus posyła Ducha Świętego do wszystkich, którzy o to proszą. Mówi: „Przyjmijcie Ducha Świętego”. W Mszy Św. uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Gminy Józefów nad Wisłą i powiatu opolskiego, delegacje z sołectw, przedstawiciele organizacji związanych z  sadownictwem i ogrodnictwem.