Pożegnanie księdza proboszcza Dariusza

Księże Proboszczu,

cztery lata temu z woli Bożej przybyłes do naszej józefowskiej parafii,aby tu realizować swoje kapłańskie posłannictwo.Przez ten czas, dzien po dniu dzieliłeś troski i radości parafian, a przede wszystkim obdarzałeś nas niezliczonymi darami płynącymi z nauki ewangelii i sakramentów świętych.Od początku Twojego proboszczowania wiele pracy, serca i zdrowia włożyłeś, aby nasza świątynia i jej otoczenie były coraz piękniejsze.W tym momencie rozumiemy i dostrzegamy ,jak wielką wartość mają słówa:”ŻYJ TAK ,ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIEBIE…”Ślady Twojej pracy przy współpracy z parafianami dostrzegamy wokół,poczynając od zmiany otoczenia kościoła/rabaty z kwiatami,chodniki z kostki granitowej, oczyszczony i przygotowany do zagospodarowania teren przykościelnego cmentarza/. A w światyni to : osuszenie i zabezpieczenie ścian i fundamentów,częściowa wymiana tynków, montaż instalacji systemów antywłamaniowego i przeciwpożarowego, wymiana stolarki okiennej oraz malowanie wewnątrz i zewnątrz elewacji kościoła. Z Twojej inicjatywy ofiarni parafianie sfinansowali wykonanie kraty zabezpieczającej pod chórem, renowację stacji Drogi Krzyzowej, zadaszenie nad drzwiami wejściowymi do plebanii, nowy krzyż przed kościołem, obraz Jezusa Miłosiernego, renowację i rekonstrukcję ołtarza głównego.Rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych ufundowali ramy obrazów św.Stanisława Kostki i Niepokalanego Poczęcia  oraz jednakowe ławy zamykające główną nawę kościoła za konfensjonałami.Przeprowadzono renowację ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej, zabytkowych figur i krzyża z ołtarza głównego. Z Twojej inicjatywy i finansowego zaangażowania Twojego i Twojej rodziny oraz parafian powstał piękny ołtarz św.Antoniego, który stanowi wotum z okazji dwudziestej rocznicy kapłaństwa. Ponadto wyremontowano i pomalowano dach kościoła i plebanii, odnowiono i pomalowano elewacje domu parafialnego, zamontowano drzwi do kotłowni.

W naszej pamięci pozostaną organizowane przez Ciebie: festyny środowiskowe,spotkania noworoczne i  Twoje autorskie przedstawienia teatralne z młodzieżą, zaangażowanie w organizację uroczystości rocznicowych oraz trwały ślad,jakim jest album ” O miejscu gdzie zawsze pachnie owocem”.

Doceniamy Twoje poświęcenie w pozyskiwaniu funduszy zarówno unijnych ,jak i od urzędów, instytucji, osób prywatnych i innych parafii.Pan Bóg najlepiej zna Twój trud i starania, zmartwienia i zmagania a czasem cierpienia. Nie mamy wątpliwości, że wielokrotnie było Ci ciężko, ale jesteśmy przekonani ,że Jezus Najwyższy Kapłan wynagrodzi Ci to według hojności Swego Serca.

My w imieniu rady parafialnej,grup modlitewnych i parafian składamy Ci serdeczne podziękowania za twoja posługę.Na Twojej dalszej drodze kapłańskiej życzymy Ci zdrowia, wytrwałości, opieki Twojego ukochanego św. Antoniego oraz wszelkich łask Jezusa, któremu służysz.