PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Pierwsza Komunia z białą kokardą,

jak w śniegu z ogonem ptak,

ufaj jak chłopiec z otwartą buzią

Bogu się mówi tak.

                                        ks. Jan Twardowski

 

22 maja 2016 r. po raz pierwszy czternaścioro dzieci z naszej parafii przystąpiło do I komunii świętej.Pierwsza Komunia, to nie tylko poważna chwila w życiu dziecka, które po raz pierwszy przyjmuje Boga do swojego serca. To przede wszystkim ogromna radość z tego, że  dostępuje łaski tej szczególnej miłości.Celebransi uroczystości: ks. proboszcz Andrzej Walencik i ks.Krzysztof Kamiński zawierzyli dzieci w modlitwie, prosząc:

„Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”, wejrzyj łaskawie na te dzieci Twoje, które po raz pierwszy przyjmą chleb życia wiecznego, uczyń ich serca godnym mieszkaniem dla Ciebie i obdarz je żywą wiarą, mocną nadzieją i gorącą miłością.”Dzieci z wdzięcznością dziękowały i prosiły:

 Panie Jezu, mam jedną prośbę:

Podaruj mi taką siłę i łaskę,

bym nigdy od Ciebie nie odeszła,

bym zawsze o Tobie pamiętała

i abym idąc z Tobą przez życie

doszła kiedyś do nieba.

Jezu,kocham Cię!