na II Niedzielę Adwentu

10.12.2017 r.- 17.12.2017 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.(Łk 3,4.6)

„Pocieszcie, pocieszcie mój lud”. Współczujące spojrzenie nie pozwala nam dłużej milczeć. Nadzieja nie jest naszą własnością. Nikt, kto widzi i słyszy, nie może pozostać bezczynnym obserwatorem. Początkiem Ewangelii jest „głos wołającego na pustyni”. Trzeba wołać, bo znękany świat przestał czekać, bo już się niczego nie spodziewa. W środku bogatego świata człowiek doświadcza jałowej ziemi pustyni. Kto go pocieszy?

Wojciech Czwichocki OP, „Oremus” grudzień 2008, s. 36

•  Zapraszam na niedzielne Msze św. o godz. 9.15, 11.30,17.00.

• Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiane są Msze Święte  roratnie w środę i sobotę o godz. 17.00.  Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych.

•  Obchody liturgiczne Kościoła:   w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy, męczennicy ;w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

• W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadził będzie ks. Krzysztof Lichota. Program:

Niedziela,17.12.2017

Msze św. o godz. 9.15,11.30 i 17.00

Poniedziałek,18.12.2017

Msze św. o godz.9.15  i 17.00

Wtorek, 19.12.2017

Dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji.

Msze św. o godz. 9.15 i 17.00.Spowiedź pół godziny przed Mszami.

• W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz.9.15 zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej,po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi.

• Zapraszam do składania intencji za wstawiennictwem św.Antoniego, naszego patrona. Msza św.  10 grudnia o godz. 11.30./szczegóły strona główna/.

• Zbiórka zużytego sprzętu ADG,RTV 19 grudnia ,parking obok kościoła, godz. 13.00.

• W salce katechetycznej można wypożyczać literaturę religijną po Mszy świętej w niedzielę, wtorek i piątek.

• Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.W „Gościu Niedzielnym” drugi odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. Dołączony dodatek „Fenomen ŻEGOTY”. W „Niedzieli” Pomagamy katolikom za wschodnią granicą „Stuziarnisty kłos”.

• Dziękuję za sprzątanie świątyni. Zapraszam rodziny z Kolczyna,od Pani B.Sobka do Pani M.Mendak . Uwaga!Bardzo proszę do czwartku przekazywać informacje do księdza proboszcza, czy wyznaczone osoby przyjdą sprzątać.

• Życzę błogosławionego tygodnia i polecam wszystkich opiece naszego patrona św.Antoniego.