Niedziela Miłosierdzia Bożego i Misterium Wielkanocne

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 23 kwietnia po Mszy św. o godz. 9.15 młodzież przygotowana pod kierunkiem p.J.Błaszczykowskiej, pani M.Zbytniewskiej i pana J.Tarnawskiego przedstawiła Misterium Wielkanocne.Przedstawienie niezwykle wymowne w słowach, dające do myślenia współczesnemu człowiekowi nad sensem życia.Naszych wyborów i dróg….
” Oto ja człowiek XXI wieku.Jaki byłem? Tego już sie nie da zmienić.Jaki jestem? Może jeszcze nie jest za póżno? Jaki będę? To jeszcze sfera marzeń dla mnie. lecz nie dla Boga. On już wie.. Boże, chciałbym być podobny do Twego Syna, Jezusa.Pomóz mi zrozumieć tajemnice dobra, miłości, cierpirnia i Twoich obietnic. Pomóż mi przeżyć godnie moją Golgotę.Wiem, że posiadam wolną wolę, lecz czasemzamieniam ją na samowolę.Wiem,że mam kochac, lecz czasem nienawidzę, niszczę.Boże włożyłeś dzisiaj w moje ręce Ewangelię.Otwieram ją, czytam i dochodzę do wniosku,że chcę „Z Tobą mury rozwalać,Tobą się osłonić, Tobie sie ufnym serecem z miłością pokłonić”
W tajemnicy paschalnej zawiera się sens ludzkich dziejów i ich dopełnienie.Dlatego Wielkanoc nie jest po prostu jednym ze świąt, ale jest „Świętem świąt” i „Uroczystością uroczystości”.Poranek zmartwychwstania zmienił dzieje człowieka. Odtąd nic nie jest takie same. Życie zwyciężyło śmierć.