Koncert zespołu Guadalupe

KONCERT ZESPOŁU "GUADALUPE"

w NASZEJ PARAFII -  5 LIPCA 2015

Zespół "Guadalupe" powstał w 2013r. w Lublinie, jako owoc Spotkań Guadalupiańskich skupionych wokół Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia poczętego. Misją zespołu jest uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe w rodzinach. W skład zespołu wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Naszą siedzibą jest Archikatedra Lubelska. Duszpasterzem Wspólnoty jest ks.Tomasz Makarewicz SAC.

Nazwa zespołu to "Guadalupe", czyli imię Maryi, które pozostawiła po sobie, gdy objawiła się św. Juanowi Diego w 1531r. w  Meksyku. W języku nahuatl imię Maryi de Guadalupe mogło brzmieć jako: "Te Quatlasupe" i mówi o Matce miażdżącej węża, który czyha na nasze życie.

Nasz zespół, będący własnością Maryi, pragnie, tak jak Ona, nieść Jezusa światu i uwielbiać Go, szczególnie w darze życia.

Chcemy tak jak św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Jan Paweł II zdobywać świat dla Niepokalanej, a przez to pozyskiwać serca dla Jezusa Chrystusa, naszego Pana.

Za:Strona oficjalna zespołu