Koncert Dziecięcej Orkiestry Dętej

3 stycznia 2016 r. w naszym kościele parafialnym odbył się  koncert  Gminnej Orkiestry Dętej działającej w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Niemal 34-osobowa orkiestra uczniowska, pod batutą pana  Antona Szaszkowa, przedstawiła licznie zgromadzonej publiczności efekty swojej ciężkiej pracy .

Orkiestra powstała z inicjatywy pana wójta Grzegorza Kapicy, którego marzeniem  było utworzenie Gminnej Orkiestry Dętej aktywizującej uzdolnioną młodzież.  Inspiracją do powstania tego typu zespołu muzycznego były występy Dziecięcej Orkiestry Dętej z Motycza na uroczystościach w naszej gminie. Dzięki współpracy władz gminy i sponsorów  w roku 2013 zakupiono instrumenty i już wkrótce zabrzmiały pierwsze akordy .

 – Serdecznie wszystkich  witam w naszym kościele i zachęcam  do oddania się tej uczcie duchowej – powiedział ks. proboszcz Andrzej Walencik, witając orkiestrę w józefowskim kościele. Ich występ zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami.