DZIEŃ PATRONA I XVI DZIEŃ PAPIESKI

12 października 2016 r. cała społecznośc Samorządowego Gimnazjum Publicznego po raz szósty obchodziła Dzień Patrona i XVI Dzień Papieski.Przewodnią myślą towarzyszącą obchodom są słowa naszego Patrona św. Jana Pawła II, które stanowią misję szkoły:

„Dobra szkoła – to przede wszystkim mądra szkoła.Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie zarówno wierzący, jak i poszukujący i niewierzący poczują się związani najpiękniejszym zadaniem – zadaniem cierpliwego i pełnego spokojnej mądrości ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę…”

Mszę świętą celebrował ksiądz kanonik Andrzej Walencik, oprawę liturgiczną przygotowała pani katechetka Joanna Błaszczykowska. Część druga obchodów uroczystości obywała się w szkole.52 uczniów klas pierwszych złożyło ślubowanie na sztandar szkoły, a w dalszej kolejności mieliśmy przyjemność oglądania i słuchania montażu słowno-muzycznego .