Droga krzyżowa ulicami naszego miasta

                   Zanim Pan Jezus stanął przed Piłatem, miał za sobą zdradę przyjaciela, który sprzedał  Go za 30 srebrników. Opuszczenie przez najbliższych, przez uczniów, którzy spali, kiedy w Ogrodzie Oliwnym zmagał się z tym co miało nadejść, płacząc krwawymi łzami i w krwawym pocie. Został ubiczowany, skatowany i cierniem ukoronowany. Tak rozpoczyna się największy cud Jezusa. Najważniejszy z Jego czynów. Zbawienie człowieka.

 Co Piłat widział w Jezusie? Zobaczył człowieka bezbronnego, przegranego, związanego, wyśmianego, poniżonego, na którego żołnierze i tłum pluli, ten sam tłum, który niedawno śpiewał: „Hosanna SYNOWI DAWIDOWEMU”.   Piłat miał władzę , żeby skazać Jezusa, ale nie miał władzy, żeby Go złamać. Ludzie mogą cię skazać, osądzić, ale to od ciebie zależy czy cię złamią … . Siłą jest PRZEBACZENIE.  Przebacz ludziom, może najbliższym, którzy cię zranili, skrzywdzili, osądzili niesprawiedliwie, zdradzili, opuścili … .PRZEBACZ, bo wtedy to cierpienie cię nie złamie, ale stanie się twoją siłą. Wybierz się w Drogę Krzyżową za Jezusem, ale WEŹ SWÓJ KRZYŻ.I jeszcze jedno: idź za Jezusem aby wiedzieć, jak czuli się wszyscy których sprzedałeś za 30 srebrników milczenia w czasie, kiedy trzeba było mówić, jak czuli się wszyscy których skazałeś słowem, wtedy, gdy lepiej było milczeć … .